2019 Dünya Gümrük Günü Tüm Etkinlikler

1.İlimiz Valisi Sayın Osman KAYMAK’a ziyaret. (25.01.2019)
 
          26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Bölge Müdürümüz Sayın Dr. Nurullah EREM, beraberindeki İdare Amirleri ile birlikte Sayın Valimiz Osman KAYMAK’ı Makamında ziyaret etmiştir.


    2- Samsun Limanlar Mülki İdare Amiri Vali Yardımcımız Sayın Sezgin ÜÇÜNCÜ’yü Ziyaret (25.01.2019) 
 

 3-Samsun Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk Bırakma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız (25.01.2019)
           ‘26 Ocak Dünya Gümrük Günü Etkinlikleri’ kapsamında, Samsun Cumhuriyet Meydanında tören düzenlenerek, Atatürk heykeline çelenk sunulmuş, saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı’mız okunmuştur.
 


          Söz konusu törende, Bölge Müdürümüz Sayın Dr. Nurullah EREM, İdare Amirleri ile Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında görevli personelimiz hazır bulunmuştur.
 


 

4-  Dünya Gümrük Günü Programı (24 Ocak 2019)
 

          2019 yılı teması “Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık için AKILLI Sınırlar” olarak belirlenen 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde, 24 Ocak 2019 Perşembe günü başta İlimiz Valisi Sayın Osman KAYMAK olmak üzere Samsun’da bulunan Kamu ve özel sektörümüzün yöneticileri, personelimiz ve tüm paydaşlarımızın katılımları ile bir etkinlik düzenlenmiş, Bakanlığımız tanıtım filminin gösterimi ve Bölge Müdürlüğümüzün kısa bir sunumundan sonra, Bölge Müdürümüz Sayın Dr. Nurullah EREM’in açılış konuşması ve İlimiz Valisi Sayın Osman KAYMAK’ın günün anlam ve önemini belirtir konuşması ile başlayan organizasyonda Samsun'da etkinlik gösteren, ülkemiz ekonomik kalkınmasına ve ihracat seferberliğine yapmış oldukları katkılarından dolayı 5 firmaya plaket takdim edilmiştir.
 
            Daha sonra Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında görevli 15 Personele başarılı çalışma ve gayretlerinden dolayı teşekkür belgesi takdim edilmiştir.

 

 

           İlimiz Valisi Sayın Osman KAYMAK Dünya Gümrük Günü nedeniyle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek,Samsun’un il olarak ihracatı 550 milyon dolar civarında. O anlamda her zaman söylediğimiz bir cümle var. Samsun potansiyeli yüksek bir il. Daha çok üretebilecek kapasiteye sahibiz. Biz bu üretim süreçlerini, eksiklerimizi gidererek daha çok üretmenin yollarını bulmak durumundayız. O anlamda hep söylüyoruz. Samsun ticaret merkezi, turizm merkezi, sağlık ve spor merkezi. Her alanda yüksek potansiyeli var ama asıl bizim için önemli olan ihracat rakamlarını artıracak Organize Sanayi Bölgelerinde büyük fabrikaların olması. Artık Samsun’da ortak akıl, ortak payda ve bütün paydaşlarla birlikte Samsun’da mutlaka yeni Organize Sanayi Bölgeleri kurarak,  yeni fabrikaların ilimizde üretim yapmasını sağlayacak alanlar oluşturmak durumundayız. Kavak ve Havza Organize Sanayi Bölgelerinde boş arsalar var ama maalesef iş insanları buraları merkeze mesafesi var diye çok tercih etmiyor. O anlamda biz şimdi Samsun merkezde tersane bölgesi denen yerde ve civarlarında yeni yerler oluşturmaya çalışıyoruz. dedi.
 


 

          Bölge Müdürümüz Sayın Dr. Nurullah EREM, 2019 yılı teması “Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık için AKILLI Sınırlar” olarak belirlenen Dünya Gümrük Günü’ne ilişkin programa katılan konukları selamlayarak “Gümrük idarelerinin vergi toplama ve kaçakçılıkla mücadele gibi bilinen klasik işlevlerinin yanı sıra, ülke güvenliği, insan sağlığı, bitki, hayvan ve çevrenin korunması gibi işlevleriyle de görevini ifa etmekte olup, bugün ayrıca rekabetçilik ve ekonomik büyüme alanındaki katkıları da giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bakanlığımız, yenilikçi yaklaşım ve uygulamalarla ülkemizi, gümrük hizmetlerinin ve ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı, dünyanın sayılı ticaret merkezlerinden biri haline getirmek için azami gayret ve çaba göstermektedir.
Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü olarak ihracatın ithalatı karşılama oranının arttırılması noktasında Samsun ve Karadeniz Bölgesi girişimcisine, iş dünyasına ve ihracatçılarına güveniyoruz. Ayrıca Ülkemizin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefinin gerçekleştirilmesinde Samsun ilinin önemli bir katkı sağlayacağına olan inancımız tamdır. Bu vesilesiyle başta gümrük işlemlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesinde emeği geçen personelimiz başta olmak üzere, Gümrük Müşavirleri Gümrük Müşavir Yardımcıları ve tüm gümrük camiasının Dünya Gümrük Gününü tebrik ediyorum.” dedi.

 


          Söz konusu etkinlikte ülkemiz ekonomik kalkınmasına ve ihracat seferberliğine yapmış olduğu katkılarından dolayı Samsun’da faaliyet gösteren 5 firmaya Bölge Müdürlüğümüz tarafından ihracat başarı ödülü olarak plaket takdim edilmiştir.
 

  • Samsun Makine Sanayi A.Ş. adına Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ali Galip BAŞ’a
  • Öz Yılmaz Fındık LTD. ŞTİ. adına Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Azmi YILMAZ’a
  • Samsun Sistem Gümrük Müşavirliği LTD. ŞTİ. adına Gümrük Müşaviri Sn. Ayhan ÇAKIR’a
  • HD Gümrük Müşavirliği A.Ş. adına Gümrük Müşaviri Sn. Süleyman Hakan DİLMAÇLI’ya
  • MSC Gemi Acente A.Ş. adına Uzman İhracat Satış Temsilcisi Sn. Murat ARSLAN’a

Sayın Valimiz Osman KAYMAK plaketlerini takdim etmişlerdir.

***********************************************************************************************


 

1 Mustafa DİNÇER                Şube Müdürü Bölge Müdürlüğü
2 Mustafa Tayfun KINAY Bilgisayar İşletmeni Bölge Müdürlüğü
3 İbrahim ÖZOĞUL TEKNİSYEN Bölge Müdürlüğü
4 Zeynep ÖRNEK Temizlik İşçisi Bölge Müdürlüğü
5 Mücahit EKER Muayene Memuru Samsun Gümrük Müdürlüğü
6 Ahmet YAMAN Muhafaza Memuru Samsun Gümrük Müdürlüğü
7 Selami SIRTBAŞ Bölge Amiri Samsun Gümrük Muhafaza KİM
8 Fırat YILDIZ Veznedar Samsun Tasfiye İşletme Müdürlüğü
9 Haluk FARIMAZ VHKİ Ordu Gümrük Müdürlüğü
10 Muhsin ŞAHİN                  Muayene Memuru Çorum Gümrük Müdürlüğü
11 İsmet KIRAT                     VHKİ Ünye Gümrük Müdürlüğü
12 Haluk KAYA                     VHKİ İnebolu Gümrük Müdürlüğü
13 Rıza BALCI                       VHKİ Ordu-Giresun H.Limanı Gümrük Müdürlüğü
14 Mehmet GÜVEN               Muhafaza Memuru Sinop Gümrük Müdürlüğü
15 Sinan ÖZTÜRK                 Muhafaza Memuru Amasya Gümrük Müdürlüğü5-Kan Bağışı (23 Ocak 2019)
  
         26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında 23 Ocak 2019 Çarşamba günü Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Samsun Gümrük Müdürlüğü Samsunport Limanı Yolcu Salonunda İlimiz Valisi Sayın Osman KAYMAK’ın teşrifleri ve Vali Yardımcımız Sayın Sezgin ÜÇÜNCÜ, Sayın Bölge Müdürümüz Dr. Nurullah EREM, diğer Kamu Kurum Kuruluşlarının yöneticileri ile Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantı İdarelerinde görevli personel ve yolcu salonunda bulunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin katılımı ile kan bağış kampanyası düzenlenmiştir.
  

 

6-Masa Tenisi Turnuvası (15-23 Ocak 2019)
 
         26 Ocak Dünya Gümrük Günü Etkinlikleri kapsamında, 15-23 Ocak 2019 tarihleri arasında, Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında görevli personel ile Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğünde görevli personelin katılımı ile Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Samsun Gümrük Müdürlüğü Samsunport Limanı Yolcu Salonunda Tenis Turnuvası düzenlenmiş olup söz konusu turnuvanın 23 Ocak 2019 Çarşamba günü düzenlenen final bölümüne İlimiz Valisi Sayın Osman KAYMAK teşrif etmişlerdir.
 
          Turnuvada sıralamaya giren personele kupa, plaket ve madalyalarını İlimiz Valisi Sayın Osman
KAYMAK takdim etmişlerdir.
 

1. Polis Memuru Cüneyt KURUCU
2. Şube Müdürü Mustafa DİNÇER
3. Muhafaza Memuru Hasan SIRÇA
4. Teknisyen Halil İbrahim KOÇ


 


 

7- Çiçek Takdimi
 
            Gümrük Günü etkinlikleri vesilesiyle Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Samsun Gümrük Müdürlüğünde görevli personele ve Samsun Çarşamba Havalimanında bulunan yolcular ile diğer kamu ve özel sektör kuruluşlarında görevli personele çiçek takdim edilmiştir.

 

Bölge Müdürlüğümüz Bağlantılarında Dünya Gümrük Günü Coşkusu
 
 

1-Ordu Gümrük Müdürlüğü
 
             Ordu Gümrük Müdür Vekili Nihat AVCI ile beraberindeki Müdürlük personeli, Mülki İdare Amiri Ordu Vali Vekili Adem ÖZTÜRK’ü Makamında ziyaret etmiş ve kendisine günün anısına plaket ve çiçek takdim etmişlerdir.

 


 

          Ordu Gümrük Müdürlüğü personeli, İl Ticaret Müdürlüğü Personeli, Ordu Liman Başkanlığı Personeli ve Özel sektör temsilcileri ile yerel basın mensuplarının da katılımlarıyla saat 09:30’ da Atatürk Anıtına çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması gerçekleştirilmiştir.


 

2-Çorum Gümrük Müdürlüğü
 
            Çorum Valisi Sayın Mustafa ÇİFTÇİ Makamında ziyaret edilmiştir.

 


 

 

 

          Çorum Valiliği Vali Yardımcısı Sn. Recep YÜKSEL ziyaret edilmiştir.
 


          Atatürk Anıtına Çelenk sunularak, Saygı Duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı’mız okunmuştur.
 


 

 

          2018 yılında Çorum Gümrük Müdürlüğünden en çok ihracat yapan firmalardan Makine Enerji A.Ş. Sahibi Sayın Ali DOST ve Alapala Makina Gıda San. ve Tic. A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Sayın İsmail ALAPALA’ya plaket takdim edilmiştir.
           Dünya Gümrük Günü münasebetiyle başta Çorum Valiliği Vali Yardımcısı Sayın Recep YÜKSEL ve ailesi, Çorum Mecitözü Kaymakamı Sayın İlyas ÖZTÜRK olmak üzere Çorumda bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri, müşavir firma çalışanları ve Çorum Gümrük Müdürlüğü personelinin katılımı ile yemek programı tertip edilmiştir. 
 

 
          Çorum Haber Gazetesine ziyaret.
 


 

3-Ünye Gümrük Müdürlüğü    
 
            Ünye Gümrük Müdür Vekili Ahmet AKTAŞ ve beraberindeki Müdürlük personelinden Ünye Kaymakamı Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY’e ziyaret.

 

          Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İrfan AKAR’a ziyaret.
 

4- Ordu-Giresun Havalimanı Gümrük Müdürlüğü
 
            Ordu-Giresun Havalimanı Gümrük Müdür Vekili Fikri YALIZ ve beraberindeki Müdürlük personelinden Ordu Gülyalı Kaymakamı Sayın Muhammed Enes İPEK’e ziyaret.

 

Ordu-Giresun Havalimanında ki yolculara şeker ikramı.


5-Sinop Gümrük Müdürlüğü
 
            Sinop Valisi Sn. Köksal ŞAKALAR’a Makamında ziyaret.

 


 

           Sinop Vali Yardımcısı Sayın İzzet ERCAN’a ziyaret.
 


6- İnebolu Gümrük Müdürlüğü
 
          İnebolu Gümrük Müdür Vekili Muammer AYDEMİR ve beraberindeki Müdürlük personelinden, İnebolu Kaymakamı Sayın Abdullah Atakan ATASOY’a ziyaret.

 

          Gümrük Müdür Yardımcısı Gökhan AKTAŞ liyakat sertifikası almaya hak kazanmıştır.
 

 

           Müdürlük personeli Gümrük Günü münasebetiyle İnebolu Kaymakamlığı Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevini ziyaret ederek buradaki yaşlılarla bir araya gelmiş ve pasta kesimi ile müzikli eğlence programı düzenlenmiştir.
  

          İnebolu Postası ve Yeni İnebolu Gazetelerine ziyaret.
 


 

7- Amasya Gümrük Müdürlüğü
 
Amasya Valisi Sayın Dr. Osman VAROL’a ziyaret.  

 


 

Basında Bölge Müdürlüğü ve Bağlantı İdarelerimiz
 
1.Bölge Müdürlüğü

 2. Çorum Gümrük Müdürlüğü
 

3.İnebolu Gümrük Müdürlüğü