Bölge Müdürlüğümüzde Yapılan Eğitimler

Bölge Müdürlüğümüzde Yapılan Eğitimler

 

26 Şubat – 02 Mart tarihleri arasında Samsunport Limanı Konferans Salonunda, Bölge Müdürümüz Sayın Dr. Nurullah EREM ve Bölge Müdürlüğümüz ile Samsun içi bağlantılarında görevli personelin katılımı ile mevzuat eğitimleri düzenlenmiştir.

 

1-26 Şubat 2018 Tasfiye Mevzuatı Eğitimi

2-27 Şubat 2018 Dış Ticaret Mevzuatı Eğitimi

3-28 Şubat 2018 4760 sayılı ÖTV Kanunu Eğitimi

4-01 Mart 2018 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu Eğitimi

5-02 Mart 2018 Gümrük Kanunu ve Yönetmeliği Eğitimi
***********************************************************************************************
 

21-22-23 Şubat 2018 tarihlerinde 3 grup olmak üzere 09:00 – 12:00 saatleri arasında Samsunport Limanı Konferans Salonunda, Bölge Müdürümüz Sayın Dr. Nurullah EREM ve Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Samsun Gümrük Müdürlüğünde görevli personelin katılımı ile “Gemi Kontrol Hizmetleri Eğitimi” düzenlenmiştir.


 
********************************************************************************

26 Aralık 2017 Salı günü, konferans salonumuzda, Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında görevli personelin katılımı ile “İnsan Hakları” konulu eğitim düzenlenmiştir.


 *******************************************************************************************************   
      
27 Eylül 2017 Çarşamba günü, Bölge Müdürlüğümüz konferans salonunda “Taşınır Kayıt Sistemi” konulu eğitim düzenlenmiştir.*******************************************************************************************************


26 Mayıs 2017 Cuma günü, konferans salonumuzda, Bölge Müdürümüz Sayın Dr. Nurullah EREM ve Şube Müdürümüz Sayın Hakan DURSUN’un katılımları ile “Gümrük Vergileri ve Cezalarının Takibi İşlemleri Eğitimi” düzenlenmiş olup, söz konusu eğitim Gümrük Müdür Yardımcımız Sayın Cüneyt BİNER tarafından verilmiştir.


**********************************************************

27 Nisan 2017 Perşembe günü, konferans salonumuzda  Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında görevli personelin katılımı ile “Yolcu ve Taşıt Takibi İşlemleri Eğitimi” düzenlenmiştir.

**********************************************************

20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 09:00’da, Bölge Müdürümüz Sayın Dr. Nurullah EREM ve Bölge Müdür Yrd. V. Sayın Mustafa YUMUŞAK’ın katılımları ile, toplantı salonumuzda "Armonize Sistem Değişiklikleri, 2017 Gümrük Tarife Cetveli İzah namesi, Ulusal Gümrük Tarife Cetveli Açıklama Notları ve BTB Programlarının Kullanımı” konularında eğitim düzenlenmiştir.

**********************************************************

22 Mart 2017 Çarşamba günü Bölge Müdürümüz Sn. Dr. Nurullah EREM ve Bölge Müdür Yardımcısı V. Mustafa YUMUŞAK’ın katılımları ile Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında görevli personele, Samsunport Limanı Konferans Salonunda “Dökme Gelen Eşyanın Ölçüm Tespit İşlemleri” konusunda eğitim verilmiştir.


**********************************************************

03 Mart 2017 Cuma günü, Sayın Bölge Müdürümüz Dr. Nurullah EREM ve Bölge Müdür Yrd. V. Sayın Mustafa YUMUŞAK’ın katılımları ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu hakkında, Bölge Müdürlüğünde görevli personele yönelik mevzuat eğitimi düzenlenmiştir.
*****************************************************************************************************************************************************************************************

22 Şubat 2017 Çarşamba günü, 09:00-12:00 saatleri arasında, Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında görevli personelin katılımı ile “Konteyner Takip Programı Eğitimi" düzenlenmiştir.

************************************************************************************************************************************************************************************

30 Ocak 2017 tarihinde ve 07-10 Şubat 2017 tarihleri arasında,
            Şube Müdürümüz Hakan DURSUN tarafından ‘Gümrük Kanunu ve Yönetmeliği’,
            Gümrük Müdür Yardımcısı Cüneyt BİNER tarafından ‘Dış Ticaret Mevzuatı ve 4760 sayılı ÖTV Kanunu’,
            Bölge Amiri Hasan TÜRE tarafından ‘5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’
            Şef Hülya İLTER tarafından ‘640 sayılı KHK ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Taşra Teşkilatı Çalışma Yönetmeliği’ konularında olmak üzere Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında görevli personele yönelik olarak mevzuat eğitimi düzenlenmiştir.