Bölge Müdürümüz

Bölge MüdürümüzDr. Nurullah EREM
Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü

 
          1970 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Okulu Tatvan'da, lise öğrenimini Antalya Çağlayan Lisesi'nde tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 1993 yılında Gümrük Muayene Memurluğu sınavını kazanarak Ocak 1994’te göreve başladı. Adaylık eğitimi ve yeterlilik sınavı sonrasında sırasıyla Malatya Gümrükleri Başmüdürlüğü, Habur Gümrükleri Başmüdürlüğü ve İstanbul Gümrükleri Başmüdürlüğünde Muayene Memuru olarak çalıştı. 2006 yılında yapılan Gümrük Müdür Yardımcılığı sınavını kazandıktan sonra İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğüne bağlı muhtelif gümrük idarelerinde görev yaptı. 2009 yılında Antalya Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğüne tayin edildi.

          2009 yılında yapılan Gümrük Müdürlüğü sınavını kazanarak Mersin Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğüne atandı. Kısa bir süre Mersin Serbest Bölge ve Mersin Akaryakıt Gümrük Müdürlüklerinde görev yaptıktan sonra tekrar Antalya Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğünde göreve başladı. Başmüdürlükte/Bölge Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü, Antalya Gümrük Müdürlüğü ve Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü görevlerinin ardından Bölge Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2015 yılı Haziran ayında Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne vekaleten atandı. 8 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2015/489 sayılı kararname ile atandığı Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü görevine halen devam etmektedir.
      
          İstanbul Aydın Üniversitesinde Gümrük ve Dış Ticaret konularında dersler verdi. Çeşitli dergilerde gümrük ve dış ticaret konularında makaleleri yayımlanan Nurullah EREM, İktisat alanında Doktora derecesine sahip olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.